In stock

Yeniçeri Kostümü

Yeniçeri kostümü ile çocuğunuz padişahın, hanedanın ve payitahtın koruyucusu olacak. Hem çocuklar hem de yetişkinler için yeniçeri kostümlerimiz stoklarımızda! Yeniçeri kostümü kiralama ya da kostüm hakkında detaylı bilgi almak için 0553 633 88 58 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da WhatsApp aracılığı ile soru sorabilirsiniz.

Yeniçeri Kostümü Özellikleri

Yeniçeri ocağı, yaşadıkları ve devlete yaşattıkları bazı sorunlar haricinde Yeniçeri Kostümü ile tarih boyunca dikkat çekmiştir. Yeniçeri kıyafetlerinin en spesifik parçası ise börk adı verilen başlıklardır. Savaş zamanında giyilen bu başlıklar, Yeniçerilerin Osmanlı ordusunda aldığı göreve göre değişmektedir.

Devlet-i Aliyye’nin heybetli askerlerinin bu heybetli görünümleri dahi savaş kazanmaya yetmiştir. Yeniçeri kostümü ile bu tarihi kostümü giyen çocuklarımız, yaşarken öğrenecekler, hemde çok eğlenecekler… Ayrıca sahnelerde, tiyatrolarda veya özel mehter gösterilerinde Osmanlı yeniçeri kıyafetleri giyerek, dönemin giysilerini gösteriye gelen izleyiciye tanıtabilirsiniz. Mehter takımının içerisinde çeşitli askeri kostümler yer alır. Bu tarihi dönemde tercih edilen yeniçeri askeri kıyafetleri ile farklı bir görünüm sağlayabilirsiniz.

 

Yeniçeri Kostümünün Giyilişi

Yeniçeri kostümü

Yeniçeri kostümünün en belirgin parçası ise börk adı verilen keçeden imal edilen 30-45 cm uzunluğunda varan başlıktır. Bu başlık alından başlayarak yukarı doğru uzanır ve sonra arkaya doğru uzanıp enseyi örterek bele kadar inen bir başlıktır türüdür.

Yeniçeri Kostümünün altında belden lastikli pantolonu, üstte altıparmak desenli kumaştan üretilmiş gömlek giyilmektedir. Belde kuşak vardır. En üstte ise kartal kanat adı verilen süzene işlemeli yelek giyilmektedir.

 

Yeniçeri Kostümü Kiralama

Yeniçeri kostümü kiralama, kostüm paketlendikten sonra, anlaşmalı kargo firmalarımız ile sevkiyatı sağlanır. Kostümün kargo bilgileri müşteriye iletilir. Yeniçeri Kostümünüz, etkinliğin gerçekleşeceği tarihten 1 gün önce elinize ulaşır. Yeniçeri Kostümü organizasyonda kullanılır. Kostümün özenli kullanılmasına ve deforme edilmemesine dikkat edilir.

İade/ Kargo Tarihi olarak seçilen tarih, kostümünüzün tarafımıza en geç gönderileceği tarihtir. Bu tarihte kostümün iade kargolaması yapılmalıdır. Sadece bu tarihin Pazar gününe gelmesi durumunda, kargolama bir sonraki gün yapılabilir. Yeniçeri kostümü kiralamak ve detaylı bilgi almak için 0553 633 88 58 numaradan WhatsApp üzerinden görüşebilirsiniz.

Hoşunuza gidebilir…