In stock

Kuvayi Milliye Kostümü

Kuvayı milliye kostümü ile çocuklarımız, Kurtuluş Savaşı’ndan dirilip, savaş sonucu işgal kuvvetlerinin yurdu parçalama girişimlerine karşı halkın tek yumruk olarak işgalcilere karsi direnecek ve Kuvayı Milliye ruhunu tekrar yaşayacak. Küçük Kuvvalar ülkenin topyekûn savunmasına koşacak ve “Ya istiklal ya ölüm!” sloganıyla, ülkenin dört bir yanındaki işgalcileri yurdumuzdan atacaklar… Çanakkale ruhunu tekrar yaşayacak, her zaman milletimizin içinde hazır olacak olan ruhu küçük yaşta, deneyimleyecekler…

Kuvayı Milliye Kostümü

Kuvayi Milliye Kostümü, ecdadımızın ülkemizin her yerine yerleşmiş düşman askerlerine karşı, milli direniş için halk arasında oluşturulan milli kuvvet anlamına gelen Kuvayı Milliye hareketini temsil eden kostümdür. “kuva” ve “milliyye” sözcüklerinin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. “Kuva” sözcüğü “kuvvet” sözcüğünün çoğulu anlamındadır. “Milliyye” sözcüğü ise “milli” anlamındadır. Kuvayi Milliye ise “Milli Kuvvetler” anlamını taşır.

I. Dünya Savaşı sırasında, Osmanlı askerinin Çanakkale Gelibolu Yarımadası’nda Osmanlı Devleti ile İtilaf Devletleri arasındaki muhabereye katılan Çanakkale askerlerini canlandırmak için giyilen Çanakkale Askeri Kostümü’dür. Çanakkale Savaşı’ndan sonra Mustafa Kemal Atatürk tarafından 19 Mayıs 1919 yılında düşmanı yurdumuzdan kurtarmak için savaşan kahraman askerlerimizin giydiği Kurtuluş Savaşı Asker Kostümleri’dir.

Kuva-yı Milliye Kostümü, 18 Mart Çanakkale Zaferi günü etkinliklerinde, Kurtuluş savaşı ve Çanakkale savaşına katılan askerleri temsilen giyilmektedir. Çocuklarımız etkinliklerinde Kuvayı Milliye ruhunu anlamaları, yaşamaları ve canlandırmaları için Kuvayı Milliye askeri kıyafetini giymektedirler.

 

Kuvay-ı Milliye Kostümü Giyilişi

Kuvayı Milliye Kostümü

Kuva-yı Milliye Kostümü, Osmanlı döneminin askeri renkleri olan diğer bir tabiri ile eski asker kıyafet renginde kumaştan üretilmiştir. Kostüm altta belden lastikli olan pantolonu, üste ise dönemin kıyafetine uygun tasarlanmış uzun oval düğmeli ceket ile bütünleşir. Kuvay-i Milliye kıyafetinin belinde ise palaska ya da askeri kemer bulunmaktadır. Başta ise yine eski asker kamuflaj renginde Osmanlı askeri başlığı yer almaktadır.

 

 

Kuva-yı Milliye Kostümü Kiralama

Kuva-yi Milliye kostümü kiralama, kostüm paketlendikten sonra, anlaşmalı kargo firmalarımız ile sevkiyatı sağlanır. Kostümün kargo bilgileri müşteriye iletilir. Kuvayi Milliye Kostümünüz, organizasyonunuzun gerçekleşeceği tarihten 1 gün önce elinize ulaşır. Çanakkale Kostümü organizasyonda kullanılır. Kostümün özenli kullanılmasına ve deforme edilmemesine dikkat edilir.

İade/ Kargo Tarihi olarak seçilen tarih, kostümünüzün tarafımıza en geç gönderileceği tarihtir. Bu tarihte kostümün iade kargolaması yapılmalıdır. Sadece bu tarihin Pazar gününe gelmesi durumunda, kargolama bir sonraki gün yapılabilir. Kuvayı Milliye kostümü kiralamak ve detaylı bilgi almak için 0553 633 88 58 numaradan WhatsApp üzerinden görüşebilirsiniz.

Hoşunuza gidebilir…