Halk Oyunları Kostümleri

Filter

Halk Oyunları Kostümleri

Halk oyunları kostümleri, Türk kültürünü yansıtan yöresel kıyafetlerdir. Her yörenin kendine has yöresel giyinişi vardır. Bu giyiniş yöre kostümlerinin ana ilham kaynağıdır. Yöresel Kostümler, folklor bütününün bir parçasıdır. Bu nedenle folklör kostümleri, halkın toplumunu, yaşayışlarını, oyunlarını genel olarak o halkı anlatan kültürel değerleri üzerinde yansıtan kostümlerdir.

Anadolu’nun her köşesinde farklı bir kültürel motif ve farklı bir yaşayış vardır. Bu farklılık bütünü Türkiye’nin folklorik zenginliğini oluşturur. Nitekim bu zenginlik giyinişlerin şekillenmesinde önemli rol oynar. Halk oyunları yöredeki her kesim insanın bir araya gelmesini, bağlılığı ve kaynaşmayı sağlar.

Yöresel Kostümler

Yöresel kostümler, yörenin giyinişlerini, kültürel motiflerini anlatan, yöre insanının canlandırılmasını sağlayan kostümlerdir. Halk oyunları (folklör) kıyafetleri genel olarak yöreye özgü eşarp, yağlık, başlık gibi aksesuarlarla tamamlanır.

Yöre kostümlerinin aslına uygun olması önemlidir. Bazen bir kostüm parçasının eksikliği başka bir yörenin halk oyunları kostümleri ile karıştırılabilir.

Halk Oyunları Kostümleri Üretilmesi

Halk oyunları kostüm kiralaması firmamızın ana hizmet alanıdır. Yöresel Kostümlerin aslına ve usulüne uygun üretilmesi çok önemlidir. Kimi zaman bu kostüm parçaları yanlış motif ile hazırlandığında ya da yanlış bir parça ile kombin edildiğinde, aslından tamamen uzaklaşmış olur. Bu nedenle kostümün hazırlanması ustalık gerektirir. Tüm yöre kostümlerimiz 50 senelik uzmanlık ile harmanlanarak, aslına uygun olarak üretilmektedir.

Yöresel Kostüm Kiralaması

Yöresel kostüm kiralama, İstanbul ve Bursa bölgelerinde ana kostüm sağlayıcı firma olarak hizmet vermekteyiz. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve yetişkin grupları olmak üzere tüm gruplar için kostüm kiralaması yapmaktayız. Halk oyunları kostümü kiralaması, kostümün kargo süreci göz önünde bulundurarak, İstanbul ve Bursa’da minimum 3 gün, diğer iller için minimum 4 gün önce yapılmalıdır.

Çocuk ve yetişkin folklör kostümleri tam takım olarak kiralanır ayrıca ayakkabı hariç tüm parçaları kostüm içerisinde barındırır. Folklor kostümleri, pisi pisi adı verilen çarık şeklinde bez ayakkabı ile tamamlanmaktadır. Pisi pisi ayakkabısı uygun fiyatlıdır. Hijyenik nedenlerle pisi pisi kiralaması yapılmaz. Bu nedenle kostüm kiralaması yaparken firmamızdan pisi pisi almayı unutmayınız.

Halk oyunları kıyafetleri kiralama fiyatları için 0553 633 88 58 numaralı telefonu arayarak ya da whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.

Çocuğunuz için çocuk kostümü arıyorsanız, çocuk kostümlerimizi inceleyebilirsiniz.