In stock

Komutan Kostümü

Komutan kostümü, baş komutan Mustafa Kemal Atatürk temsil etmek, Kurtuluş savaşı kahramanlarını sahnede canlandırmak için özenle hazırlandı. Çanakkale dönemi komutan kostümü tüm beden grupları için stoklarımızda mevcuttur. Komutan kostümü kiralama ya da kostümlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için 0553 633 88 58 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da WhatsApp aracılığı ile soru sorabilirsiniz.

 

 

Komutan Kostümü Özellikleri

Komutan Kıyafeti özellikle okullardaki etkinliklerde, sahne ve tiyatro gösterilerinde özellikle çocukların 18 Mart Çanakkale Zaferi gününü canlandırmak, Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’ndaki rolü ya da paşalarının sahnede canlandırılması için kullanılan tam takım kostümdür.
Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nda giydiği askeri tondaki kumaştan üretilmiştir. Kurtuluş Savaşı’nda ve Çanakkale Savaşı’nda askerler ve komutanlar görseldeki tonda kumaştan üretilmiş askeri kıyafetleri giyerlerdi.
Komutan kostümünü apoletleri ve giydiği başlık ile kuvayi milliye askerinden ayrılmaktadır. Stoklarımızda ayrıca kamuflaj desenli Atatürk kostümü de bulunmaktadır.

Komutan Atatürk Kostümü

Atatürk Kostümü

Atatürk Kostümü, baş komutan olarak Kurtuluş Savaşını yöneten Mustafa Kemal Atatürk’ün giydiği baş komutan kostümüdür. Okul müsamerelerinde, sahne ve tiyatrolarda Atatürk’ü canlandırmak için orijinal kıyafetinden ilham alınarak üretilmiştir. Çocuklar için Atatürk Kostümü ayrıca tozluk içermektedir. Tozluk sayesinde ayağa giyilen siyah ayakkabı çizme gibi görünecektir.

 

Baş Komutan Atatürk Kostümünün Giyilişi

Atatürk kostümü altta belden lastikli olan pantolonu, üste ise dönemin kıyafetine uygun tasarlanmış uzun oval düğmeli ceket ile bütünleşir. Omuzlarında rütbeyi belirten apoletler yer alır. Osmanlı komutanının kıyafetinin belinde ise palaska ya da askeri kemer bulunmaktadır. Başta ise yine kuvayi milliye komutanı Osmanlı askeri başlığı yer almaktadır.

Baş Komutan Atatürk Kostümü Kiralama

Atatürk kostümü kiralama işlemi, kostüm paketlendikten sonra, anlaşmalı kargo firmalarımız ile sevkiyatı sağlanır. Kostümün kargo bilgileri müşteriye iletilir. Baş komutan Atatürk Kostümünüz, organizasyonunuzun gerçekleşeceği tarihten 1 gün önce elinize ulaşır. Çanakkale Kostümü etkinliklerinde kullanılır. Kostümün özenli kullanılmasına ve deforme edilmemesine dikkat edilir.

İade/ Kargo Tarihi olarak seçilen tarih, kostümünüzün tarafımıza en geç gönderileceği tarihtir. Bu tarihte kostümün iade kargolaması yapılmalıdır. Sadece bu tarihin Pazar gününe gelmesi durumunda, kargolama bir sonraki gün yapılabilir. Komutan Atatürk kostümü kiralamak ve detaylı bilgi almak için 0553 633 88 58 numaradan WhatsApp üzerinden görüşebilirsiniz.

Ağırlık1 kg

Hoşunuza gidebilir…