In stock

Karagöz ve Hacivat Kostümü

Karagöz ve Hacivat kostümleri, tiyatro ve gösterilerde kullanılmak üzere  çocuk ve yetişkin grupları için özenle hazırlandı. Tüm kostümlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için 0553 633 88 58 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da WhatsApp aracılığı ile detaylı bilgi alabilirsiniz.

Karagöz ve Hacivat Kostümü Özellikleri

Karagöz ve Hacivat kostümleri, Bursa Ulucami inşaatında çalışan ve Osmanlı tarihinde çok eğlenceli bir o kadar da komik iki karakteri olan Karagöz ve Hacivat’ı canlandırmak için tasarlanmıştır. Karagöz kostümü, demirci ustası olarak Ulucami inşaatında çalışan Karagöz’ü canlandırmak için tüm yaş grupları için kullanılmaktadır. Aslında Karagöz Trakya’da yaşamaktadır. Orhan Gazi Bursa’yı fethettikten sonra Bursa’ya yerleşmiştir. Hacivat kostümü ise Ulucami inşaatında duvar işçisi olan Hacivat’ı canlandırmak için kullanılmaktadır. Ayrıca Hacivat caminin usta başıdır. Asıl ismi Hacı İvaz’dır. Karagöz ve Hacivat kostümlerinin sahibi olan bu karakterler, Türk toplumunda önemli bir yere sahiptir.

Karagöz ve Hacivat’ın Hikayesi

Ulucami inşaatında çalışırken birbirleri ile atışmaları çok meşhur olmuş, camideki diğer işçiler, işi gücü bırakıp onların eğlenceli atışmalarını izlediklerinden cami inşasında işler yarım kalır. Bu nedenle Orhan Bey, Karagöz’ün başını vurdurur. Hacivat ise durum üzerine kaçar ve Hacca giderken yol üzerinde eşkıyalar tarafından öldürülür. Orhan Bey, bütün bu olaylardan pişmanlık duyar, Karagöz ve Hacivat arasında geçen tüm eğlenceli konuşmaları bilen Şeyh Küşteri, beyaz bir perde üzerinde yaptığı oyunla Orhan Bey’e sunar. Orhan Bey oyunu çok beğenir ve Karagöz Hacivat gölge oyunu bu şekilde çıkmış olur.

 

Karagöz ve Hacivat Kostümleri

Karagöz ve Hacivat Kostümleri, birbirlerinin ters mizaçlara sahip olan ancak bir o kadar eğlenceli ve komik olan karakterlerin kostümleridir.

Karagöz Kostümü

Karagöz Kostümü

Karagöz kostümü, uzun bir cekete benzeyen kırmızı bir cübbeye sahiptir. Cübbe dönemin motifleri ile süslenmiştir. Cübbenin içerisinde belden lastikli döneme uygun şalvar tarzı bir pantolonu bulunmaktadır. Üzerine ise gömlek giyilmektedir. Karagöz kostümünün başlığı ise çiçek ve motiflerle süslenmiş Karagöz karakterine özel yeşil ana renkte Karagöz şapkası bulunmaktadır.

Hacivat Kostümü

Hacivat Kostümü

Hacivat kostümü, uzun bir cekete benzeyen mavi yeşil bir cübbeye sahiptir.  Cübbe döneme ait çiçek motifleri ile süslenmiştir. Cübbenin içerisinde belden lastikli döneme uygun şalvar tarzı bir pantolonu bulunmaktadır.  Hacivat kostümünün başlığı ise çiçek ve motiflerle süslenmiş Hacivat karakterine özel kırmızı ana renkte Hacivat şapkası bulunmaktadır.

Ayakkabı olarak, her iki kostüm için pisi pisi ayakkabısı kullanılmaktadır. Pisi pisi satışı mağazamızda yapılmaktadır.

 

Karagöz ve Hacivat Kostümü Kiralama

Karagöz ve Hacivat kostümü kiralama, kostüm paketlendikten sonra, anlaşmalı kargo firmalarımız ile sevkiyatı sağlanır. Kostümlerin kargo bilgileri müşteriye iletilir. Karagöz ve Hacivat kostümü, etkinliğinizin gerçekleşeceği tarihten 1 gün önce elinize ulaşır. Kostüm organizasyonda kullanılır. Kostümün özenli kullanılmasına ve deforme edilmemesine dikkat edilir.

İade/ Kargo Tarihi olarak seçilen tarih, kostümünüzün tarafımıza en geç gönderileceği tarihtir. Bu tarihte kostümün iade kargolaması yapılmalıdır. Sadece bu tarihin Pazar gününe gelmesi durumunda, kargolama bir sonraki gün yapılabilir. Hacivat ve Karagöz kostümü fiyatları hakkında bilgi almak, kiralamak ve detaylı bilgi için 0553 633 88 58 numaradan WhatsApp üzerinden görüşebilirsiniz.

Ağırlık1 kg

Hoşunuza gidebilir…