In stock

Nasreddin Hoca Kostümü

Nasreddin Hoca kostümü, çocuk ve yetişkin tüm beden grupları için stoklarımızda mevcuttur. Nasreddin Hoca kostümü kiralama ya da kostümlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için 0553 633 88 58 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da WhatsApp aracılığı ile soru sorabilirsiniz.

 Nasreddin Hoca Kostümü Özellikleri 

Nasreddin Hoca, Konya Akşehir’de yaşamış, masal ve fıkralarıyla oldukça meşhur olan bir halk kahramanıdır. Kendisi esprileriyle ve kıvrak zekasıyla efsanevi mizah kahramanıdır.

Birçok kişinin çocukluğunda önemli hatıralar ve öğütler aldığı Nasreddin Hoca hazırcevap ve bilgeliği ile akıllarda iz bırakmıştır.

Nasreddin Hoca’nın “parayı veren düdüğü çalar”, “el elin eşeğini türkü çağırarak arar” gibi birçok sözleri toplumda deyim ve atasözü olarak yer etmiştir. Bunu gibi tiyatro, sinema ve gösterilerde çokça karakter olarak canlandirilmaktadir.

Nasrettin Hoca Kostümü Giyilişi

Nasrettin Hoca Kostümü

Nasreddin Hoca Anadolu Selçuklu devrinde yaşamış bir derviş olduğu için kıyafeti de hoca kıyafetidir. Nasrettin Hoca kostümünün alta giyilen şalvarı bulunmaktadır. Üstte ise altıparmak desenli bir gömlek giyilir. Belde kuşak ve üste giyilen yeşil renk bir cübbe bulunmaktadır. Kostümü tamamlayıcı olarak beyaz bir sarık ve hocanın olmazsa olmazı olan sakalı bulunmaktadır. Günümüz ayakkabıları kostümü tamamlayıcı olmadığından pisi pisi adı verilen, bez sahne ayakkabılarını ayrıca mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Nasreddin Hoca Kostümü Kiralama

Nasreddin Hoca kostümü kiralama işlemi, kostüm paketlendikten sonra, anlaşmalı kargo firmalarımız ile sevkiyatı sağlanır. Kostümün kargo bilgileri müşteriye iletilir. Nasrettin hoca kostümünüz, etkinlik gerçekleşeceği tarihten 1 gün önce elinize ulaşır. Kostümün özenli kullanılmasına ve deforme edilmemesine dikkat edilir.

İade/ Kargo Tarihi olarak seçilen tarih, kostümünüzün tarafımıza en geç gönderileceği tarihtir. Bu tarihte kostümün iade kargolaması yapılmalıdır. Sadece bu tarihin Pazar gününe gelmesi durumunda, kargolama bir sonraki gün yapılabilir. Nasreddin Hoca kostümü kiralamak ve detaylı bilgi almak için 0553 633 88 58 numaradan WhatsApp üzerinden görüşebilirsiniz.

Ağırlık1 kg