In stock

Çocuk Bindallı

Çocuk bindallı ile çocuklarımız etkinliklerinde mükemmel görünecekler! Çocuk bindallı fiyatları, bindallı kiralama ya da kostüm hakkında detaylı bilgi almak için 0553 633 88 58 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da WhatsApp aracılığı ile soru sorabilirsiniz.

Çocuk Bindallı

Çocuk bindallı, Osmanlı’da kadınların ve kız çocuklarının giydiği kıyafetlerdir ve günümüzde de kullanılmaktadır. Daha çok kına gecelerinde ve düğünlerde giyilen bindallı adı verilen bu özel kıyafet, Anadolu motif ve süslemeleri ile üretilmektedir. Özellikle pamuk saten kumaş üzerine işlenen bu işleme ve süsler, kıyafetin günlük kıyafetlere göre ihtişamlı görünmesini sağlar. Türk kültüründe daha çok kırmızı üzerine işlemeli bindallılar tercih edilse de, mavi, yeşil, mor gibi renklerde de üretilmektedir. Kına gecelerinin olmazsa olması bindallı kıyafetlerini çeşitli etkinlik ve organizasyonlarda kullanılmaktadır. Özellikle okul etkinlikleri, yöresel etkinlikler ve mevlitlerde giyilebilir. Özellikle 6 ay kınası, mevlit ve milli bayramlarda bindallı tercih edilebilir. Çocuk bindallı ürünleri mağazamızda yer almaktadır.

Çocuk Bindallı Modelleri

Çocuk Bindallı modelleri, sünnet törenlerinde sünnet olacak çocuğun aile bireyleri tarafından giyilmek için tercih edilebilir. Yine kına gecelerinde ya da düğünlerde gelinin arkadaşları nedime olmak için bindallı giyebilirler. Kız çocuk bindallıları ile çocuklar hem eğlenecekler, hem mutlu olacaklar, hem de mükemmel hatıra fotoğrafları bırakacaklar. Kız çocuk bindallı kıyafetini okul merasimleri, yıl sonu gösterileri, 23 Nisan etkinliklerinde yöresel kıyafet olarak da veya tiyatro gösterilerinde özellikle Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Savaşı canlandırılırken giyilebilir.

çocuk bindallı

Bindallı kıyafeti çocukların özellikle milli bayramlarda giydikleri kıyafetlerdir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı ya da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi milli bayramlarda çocuklarımız okullarda çeşitli etkinlikler hazırlarlar. Bu etkinlikleri canlandırmak için özellikle bindallı kostümü giyebilirler. Bazen okuma bayramında da çocuk bindallı takım tercih edilebilir. Şiir okurken ya da etkinlik yaparken çocuğunuzun sultanlar gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuk Bindallı Kıyafetleri

Tarihimizin mirası olan kültürümüzün özel kıyafeti olan bindallılar günümüzde önemli gün ve gecelerde giyilmektedir. Geleneksel ve otantik bir havada tasarlanmış çocuk bindallı kıyafetleri ile süzene işlemeleri ile süslenmiştir. İçerisinde rengine uygun bir bluzu ve şalvarı bulunmaktadır. Mağazamızda bindallı kıyafetlerini tamamlamak için kullanabileceğiniz taç ve saç aksesuarları da bulunmaktadır. Ayakkabı olarak yöresel kıyafetlerin bütünleyicisi olan, okullarda, sahnelerde ve etkinliklerde özellikle tercih edilen pisi pisi ayakkabılarını mağazamızdan satın alabilirsiniz.

 

Çocuk Bindallı Kiralama

Çocuk bindallı kiralama işlemi paketlendikten sonra, anlaşmalı kargo firmalarımız ile sevkiyatı sağlanır. Kostümün kargo bilgileri müşteriye iletilir. Çocuk bindallısı, etkinliğin gerçekleşeceği tarihten 1 gün önce elinize ulaşır. Bindallı organizasyonda kullanılır. Kostümün özenli kullanılmasına ve deforme edilmemesine dikkat edilir.

İade/ Kargo Tarihi olarak seçilen tarih, kostümünüzün tarafımıza en geç gönderileceği tarihtir. Bu tarihte kostümün iade kargolaması yapılmalıdır. Sadece bu tarihin Pazar gününe gelmesi durumunda, kargolama bir sonraki gün yapılabilir. Çocuk bindallı kiralamak ve detaylı bilgi almak için 0553 633 88 58 numaradan ya da WhatsApp üzerinden görüşebilirsiniz.

Hoşunuza gidebilir…