Cadılar Bayramı Kostümleri

Cadılar Bayramı Nedir?

Cadılar Bayramı, her sene 31 Ekim’de kutlanır. Çocuklar korkunç kostümler giyerek kapı kapı dolaşıp şeker, meyve ve hediyeler toplarlar. Halloween olarakta bilinen Cadılar Bayramı‘nın sembolü gülen bir balkabağıdır. Yetişkinler Cadılar Bayramı’na en yakın hafta sonunda kostüm partileri düzenlerler. Kostüm partilerinde misafirler cadı, hayalet, şeytan, peri, cüce veya korku karakteri gibi korkunç kostümler giyerler.

Cadılar Bayramı Kostümleri

Cadılar Bayramı Kostümleri, kostümü giyen kişinin hayal dünyasına göre belirlenir. Kimi şeytan olmak ister, kimi peri kızı, kimi kraliçe… Bazen çok farklı cadılar bayramı kostümü arayanlarda, aradığı kostüme karar veremeyenlerde olduğunda, kostümler, pelerinler, maskeler, aksesuarlar içinde bir an da kendine has bir cadılar bayramı kostümü tasarlayabilmektedir. Fikir olarak genelde, sezon içindeki dizi ya da sinema filmlerinden esinlenilerek parti kostümleri seçilmektedir. Cadılar Bayramı Kıyafetleri özenle seçilmeli, farklı tarz ve havada oluşturulacak hafif korku temalı kostümler olmalıdır. Çocuklar için cadılar bayramı kostümü seçiminde çocuğun diğer kişiler tarafından tanınabilir olması, ağlatacak derecede ürkütücü olmaması gerekir. Genel olarak cadılar bayramı kostüm fiyatları oldukça makul ve uygundur, ayrıca cadılar bayramı kostümleri kiralama yapılmaktadır. Kiralık cadılar bayramı kıyafetlerimizi inceleyebilirsiniz.

İstenilen Karakteri Canlandırmanın En İyi Yolu, Maskeler!

Maskeler genel olarak yüzü tamamen ya da kısmen örten, tahta, plastik, deri gibi malzemelerin işlenmesi ve çeşitli amaçlarla şekil verilmesiyle oluşturulan giysiye “maske” denir. Maskeler anlatılmak istenilen varlığı karşı tarafa aktarılmasının en iyi yoludur. Tarih boyunca çeşitli amaçları ve ortaya çıkan etkiyi göstermek adına kullanılmıştır. M.Ö. yıllarda duvarlara işlenen figürlerde de görülen maskeler, o dönemlerde güçlerine sahip olmak istenen canlının kendisine güç vermesi amacıyla kullanılmışlardır. Afrika kabilelerinde ise maskeler ilk olarak çocukların korkutulması amacıyla kullanılmıştır. M.S. yıllarda maskeler savaş ve avlanma dönemlerinde yırtıcı hayvanların korkutulup kaçırılması amacıyla kullanılmıştır. Yunan tiyatrosunda maskeler sanatın önemli unsurları olmuşlardır. Yunanlılar, bir tiyatroda az sayıda aktör olduğundan, canlandırması gereken karakter sayısını çoğaltmak için maskeler kullanılırdı. Günümüz tiyatrolarında nadir eserlerde maskeler kullanılmaktadır. Alis Harikalar Diyarında gibi masalların tiyatroya aktarılmasında maskelerin kullanıldığını görmekteyiz.

Maskeler

Maskeler, Cadılar Bayramının olmazsa olmazıdır. Cadılar Bayramı maskeleri konsept olarak genelde korku temalı ürünlerdir. Maskelerimiz genel olarak plastik, lateks, kumaş türlerinden özellikle deri ve suni deri kullanılarak yapılmaktadır. Maskeler, kostümlerin tamamlayıcı ana unsurlarıdır. Çocuk ve yetişkinler için bir çok çeşit maskeler bulunmaktadır. Çocuklar için karakter maskeleri, korkunç maskeler ve cadı maskeleri mevcuttur. Yetişkinler için balo maskeleri, şeytan maskeleri, cadı maskeleri, hayvan maskeleri, ucuz maskeler ve çok çeşitli maskelerimiz bulunmaktadır.

Aradığınız ürün bir çocuk kostümü ise, çocuk kostümleri kategorimizi inceleyiniz!

Cadılar Bayramı Ürünlerinde %20'ye Varan İndirim Fırsatını Kaçırmayın! Kapat