In stock

ispanyol Kostümü

İspanyol kostümü ile Flamenko dansının tadını çıkarın. Hem çocuklar hem de yetişkinler için ispanyol kostümlerimiz stoklarımızda! İspanyol kostümü kiralama ya da kostüm hakkında detaylı bilgi almak için 0553 633 88 58 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da WhatsApp aracılığı ile soru sorabilirsiniz.

İspanyol Kostüm Özellikleri

Sıcakkanlı ve enerjik insanların yaşadığı İspanya’da, müzik ve dans halkın enerji kaynağıdır. İspanyollar aynı Türk insanı gibi neredeyse tüm etkinliklerinde özellikle yöreselleşmiş dansları ile eğlenirler. İspanyol halkının sergilediği danslar, yöresel olarak giyilen İspanyol kostümü ile görsel olarak bütünleşmiştir. İspanyol kıyafetleri yörenin kültürel motiflerini, renkliliklerini ve canlılığını tümüyle yansıtır. Görsel bütünlük açısından kız ve erkekler için özel olarak giyilen İspanyol kostümleri genel hatları ile birbirini tamamlar.

İspanyol kostümü modelleri üzerinde çalışılarak bölgede oynanan birçok dans için kullanılan modeller gözlemlenmiş ve İspanyol Kostümü aslına uygun olarak üretilmiştir. İspanya’da en çok oynanan dans Flamenko’dur. Endülüs topraklarında yer alan İspanya’da yaşayan Arap toplumu, bu topraklara göç eden çingenelerin yaptıkları bu dansa “Fellah” ve “Minküm” demekteydi. Zamanla söylemdeki farklılıklar Flamenko olarak anılmasını sağlamıştır. Başka bir ortaya çıkış nedeni olarak, Flamenko Flamingoların duruşlarından ilham alınarak ortaya çıkmış denilmektedir. Flamenko dansı, gitar ile Flamenko müziği eşliğinde yapılır. Bu dansta, ayaklar yere vurulur ve eller çırpılır. İspanyol kostümü Flamenko dansının görsel olarak olmazsa olmazıdır. Geleneksel olarak kırmızı ve siyah renklerden oluşur. Kadınlarda fırfırlı ve ayak bileğine kadar uzanan, eteğinin ön kısmı arka kısmına göre biraz yukarıda bir elbise giyerler. Ayrıca dansta yüksek topuklu ayakkabı ile ayaklar yere vurularak oynanır. Kadınlar saçlarını genellikle topuz yaparak toplarlar. Ayrıca ellerinde “Abanico” adı verilen yelpazelerde bulunabilir. Bu dansçılara “Bailaora” adı verilmektedir. Erkeklerde ise siyah pantolon, beyaz gömlek, siyah kuşak ve yelek giyerler ve başlarında İspanyol dans şapkası vardır.

 

İspanyol Kıyafeti Giyilişi

ispanyol kostümü

İspanyol kıyafeti, okullarda 23 Nisan etkinliklerinde ve çeşitli dans gösterilerinde giyilmektedir. İspanyol kız kostümü, kırmızı ve siyah renklerde üretilmiştir. Ayrıca elbisenin etek kısmında fırfırları bulunmaktadır. Elbisenin kol kısımlarında da aynı detay işlenmiştir. Kıyafeti tamamlayan aksesuar olarak, bel için paralı bir kemer ve başa paralı bir eşarp bağlanabilir. Renk ve tarz olarak İspanyol dans kıyafeti bir bütün içerisinde üretilmektedir. Hem çocuklar için hem de yetişkinler için İspanyol kostümü stoklarımızda bulunmaktadır.

 

İspanyol Kostümü Kiralama

İspanyol kostümü kiralama işlemi paketlendikten sonra, anlaşmalı kargo firmalarımız ile sevkiyatı sağlanır ve kargo bilgileri müşteriye iletilir. Flamenko kostümü, etkinliğin gerçekleşeceği tarihten 1 gün önce elinize ulaşır. Kostüm organizasyonda kullanılır. Ayrıca özenli kullanılmasına ve deforme edilmemesine dikkat edilir.

İade/ Kargo Tarihi olarak seçilen tarih, kostümünüzün tarafımıza en geç gönderileceği tarihtir. Bu tarihte kostümün iade kargolaması yapılmalıdır. Sadece bu tarihin Pazar gününe gelmesi durumunda, kargolama bir sonraki gün yapılabilir. İspanyol kostümü kiralamak ve detaylı bilgi almak için 0553 633 88 58 numaradan ya da WhatsApp üzerinden görüşebilirsiniz.

Hoşunuza gidebilir…